رنو ساندرو استپ وی

**  رنو ساندرو استپ وی  **

STEPWAY-6
ساندرو دارای پلت فرم مشترکی با لوگان یا همان تندر ۹۰ است که احتمالا بارها سواری آن را تجربه کرده اید؛ این خودرو که یک سوپرمینی هاچ بک 5 درب محسوب می شود، از لحاظ پلت فرم با داستر نیز هم خانواده است. ساندرو استپ وی با طول 4020، عرض 1746 (بدون آیینه های عرضی) و ارتفاع 1534 میلیمتر در حالت عادی یک سر و گردن از خودروهای سدان و هاچ بک تولید داخل بلندتر به نظر می رسد؛ حال آن که ارتفاع در خودروی استپ وی همین مدل که سابقاً در برزیل و رومانی تولید شده است به 1578 میلیمتر می رسد.

san-1

بنابراین ساندرو استپ وی در حدود 4.5 سانتی متر نسبت به مدل معمولی، افزایش ارتفاع را تجربه کرده است که البته شامل وجود باربند روی سقف خودرو می شود و ظاهرا تغییر ارتفاع کف خودرو از سطح زمین در حدود 2.1 سانتی متر عنوان شده است. تفاوت در نوع رنگ آمیزی سپرهای عقب و جلو، باربند و قطعات زینتی اطراف گلگیر و رکاب خودرو در مدل استپ وی مشهود و چشم نواز است.باربند و اختلاف ارتفاع دو ماشین کاملاً حس بلندتر بودن ارتفاع استپ وی را به شما می دهد. جلو پنجره و نوع چراغ ها نیز در مرحله بعد توجه را به خود معطوف می کند.

STEPWAY-7

هاله مشکی رنگ اطراف چراغ استپ وی، خودرو را بسیار جذاب تر از ساندرویی معرفی می کند که در برابر استپ وی ناتوان و خسته به نظر می رسد. اما در مورد آیینه ها و زه های جانبی کاملاً به نوع سلیقه مشتری بستگی دارد که کدام را انتخاب کند، ساده یا رنگارنگ.برای تشخیص ساندرو استپ وی دستی و اتوماتیک بهتر است بدانید زه جانبی، دستگیره و آینه در مدل اتوماتیک همرنگ بدنه بوده و در مدل دستی بی رنگ است که البته از لحاظ زیبایی کاملا بستگی به سلیقه خریدار دارد.
san-3

از لحاظ ایمنی، خودروی نامبرده دارای دو کیسه هوای راننده و سرنشین است که با فامیل قدیمی خود، یعنی تندر 90  فول آپشن مشابهت دارد. این خودرو از ترمز ABS به همراه EBD که تولید شرکت بوش است بهره می جوید.گفتنی است که این نوع ترمز علاوه بر عدم سر خوردن در جاده از انحرافات جانبی نیز جلوگیری کرده و تسلط بیشتری در هنگام رانندگی برای راننده فراهم می آورد. ترمز های جلو دیسکی تهویه شونده و ترمزهای عقب کاسه ای هستند که سیستمی قدیمی و ساده در استاندارد های سال 2016 به حساب می آید.بد نیست اشاره کنیم که بر اساس آمار «EURONCAP» این خودرو در سال 2008  موفق به کسب نشان سه ستاره ایمنی برای بزرگسالان و چهار ستاره برای کودکان شده است.
STEPWAY-4

مشخصات فنی رنو ساندرو استپ وی  

مدل های مختلفی از موتور مانند D4D  با حجم 999 سی سی با قدرت ۷۷ اسب بخار تا K4M HI-  FLEX با حجم ۱۵۹۸ سی سی و توان ۱۱۲ اسب بخار روی این خودرو استفاده شده، ولی هم اکنون موتور KM4 A6 بنزینی برای مدل دستی ۵ سرعته و KM4 C6  برای مدل اتوماتیک با توان ۱۰۵ اسب بخار در ایران عرضه می شود.شتاب 0 تا 100 کلیومتر بر ساعت این خودرو برای مدل های اتوماتیک و دستی به ترتیب 10.5 و 11.5 ثانیه برای موتور خودرو های تولید داخل ثبت شده که اندکی با آمار سایت های رسمی دیگر متفاوت است.

منبع:دجیاتو

حواله کار

مجرب ترین و با سابقه ترین کادر در زمینه خرید و فروش حواله خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *